Om oss

Christian Nilsson

Grundade 1996 firman tillsammans med sin far Nils-Eric Nilsson som tyvärr gick bort 2015. Christian driver vidare firman i samma goda anda som Nisse gjorde. Christian har det övergripande ansvaret och har ett finger med lite överallt. 

0411-211 520​
christian@cnfargcenter.se

Jeanette A Bodewall

Har innan hon började på CN Färgcenter arbetat inom återvinningsbranschen och transportbranschen. Jeanette har hand om ekonomi, löner en del personalfrågor samt all webbaserad marknadsföring.

0411-211 522
jeanette@cnfargcenter.se

​​Linda Stigsson

Har arbetat inom färg, inredning och tapetbranschen innan hon kom till CN Färgcenter. Linda är en hejare på färgval och olika kombinationer på färger därför är hon självklart ansvarig för vår färgavdelning. Dessutom ansvarar hon för skyddsutrustning och kemiska produkter.

0411-211 525
linda@cnfargcenter.se

Marina Ingvarsson

Rockbruden som har många års erfarenhet av färgbranschen. Innan hon började på CN Färgcenter arbetade hon i färgbutik i Simrishamn. Marina är kreativ och älskar att teckna på sin fritid. Marina har främst hand om tapetavdelningen.

0411-211526
marina@cnfargcenter.se

​Patrik Andersson

Patrik är f.d. plattsättaren som valt att börja arbeta hos oss istället. Självklart är hans specialområde just kakel och klinker men naturligtvis kan han även de andra områdena.

0411-211 528
nitka@cnfargcenter.se

​​​​Pierre Svensson

Pierre är en aktiv kille som gärna spelar innebandy och springer. Närmast kommer Pierre från Sturups flygplats men nu är han hos oss och förutom allmänförsäljning är Pierres huvuduppgift att hålla ordning och reda på vårt lager. 

0411-211 523
pierre@cnfargcenter.se

​​Emelie Nilsson

En pigg tjej som närmast kommer från P & G Woody Bygghandel och som därmed har en del vana av både färg, tapet och byggvaror sedan innan. Emelie är tjejen som möter kunderna med ett leende. Emelie är den som främst ansvarar för vår badrumsavdelning.

0411-211 524
emelie@cnfargcenter.se

Företagsinformation

Flügger Färg CN Färgcenter
Org nr.: 556371-8898

Kontakt

Telefon: 0411-659 50
E-mail: info@cnfargcenter.se

Öppetider

Måndag - onsdag: 07-18
Torsdag: 07-19
Fredag: 07-18
Lördag: 09-14